Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Dziś za publiczne odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego, co uczyniliśmy, uzyskujemy odpust zupełny. Warunkiem jest intencja wyzbycia się przywiązania do grzechu, przystąpienie do Komunii św. oraz odmówienie modlitw: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i dowolnej w intencjach Ojca świętego. (O godz. 17. 30 zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa). Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem możemy podpisać się pod obywatelskim projektem uchwały „STOP PEDOFILII”.

2. W poniedziałek przeżywamy Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7. 00, 8. 30, 10. 00, 16. 30 i 18. 00. Zapraszamy serdecznie by uczcić Matkę Bożą, modlić się za Kościół a przez to przedłużyć świętowanie Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Na godz. 18. 00 zapraszamy wszystkich należących do Apostolatu „MARGARETKA” i modlących się za kapłanów. Święto Matki Kościoła jest patronalnych świętem w/w apostolatu.

3
. We wtorek w liturgii wspominamy św. Barnabę, apostoła.

4. W środę w liturgii wspominamy świętych Męczenników: Józefa Achillesa Puchałę – prezbitera, Katarzynę Celestynę Faron – dziewicę oraz Stanisława Starowieyskiego i Towarzyszy. Podczas nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie formacyjne animatorów Róż Różańcowych i Koło Przyjaciół „Radia Maryja”.

5. W czwartek będziemy w liturgii obchodzić Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz modlić się za kapłanów i o nowe powołania do stanu kapłańskiego. Jak w każdy czwartek w naszym kościele będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy na prywatną modlitwę.

6. W piątek w liturgii wspominamy św. Michała Kozala – biskupa i męczennika.

7. W sobotę w parafii Księży Salezjanów odbędzie się Festyn Rodzinny: „AUGUSTIADA” – rozpoczęcie o godz. 13. 00. Natomiast u OO. Franciszkanów o godz. 18. 30 odbędzie się Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie – szczegóły na plakatach.

8
. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i odpust w naszej parafii, który będzie połączony z prymicjami ks. Damiana MATUSZA. Główna Msza św. z procesją zostanie odprawiona o godz. 11. 30. Prosimy dzieci z I Komunii i Rocznicy do sypania kwiatków oraz osoby odpowiedzialne za sztandary i chorągwie o ich niesienie podczas procesji. W uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Każdy, kto do tej uroczystości nie przyjąłby z lenistwa przynajmniej jeden raz Komunii świętej, popełnia ciężki grzech zaniedbania. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć do puszek przed kościołem ofiarę dla powodzian. O przeprowadzenie kwesty proszeni są członkowie grupy apostolskiej „Campus Misericordiae”.

9. Tradycyjnie w Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie odbędzie się koncert uwielbienia pod nazwą „Jednego Serca i jednego Ducha”. Organizujemy autokarowy wyjazd na to wydarzenie w dniu 20 czerwca. Koszt – 20 zł. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej. Odjazd z parafii od strony Sanu o godz. 15. 30.

10. Duszpasterz Chorych naszej archidiecezji ks. Marcin Hunia organizuje Pielgrzymkę Osób Chorych i Starszych na Jasną Górę oraz do Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach w dniu 6 lipca. Koszt 100 złotych. Wyjazd z pod kościoła Księży Salezjanów o godz. 3. 15, zgłoszenia w kancelarii parafialnej do 3 lipca.