Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – Odpust Parafialny – 27 maja 2018 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Uroczystości Trójcy Przenajświętszej jest dla nas dniem Odpustu Parafialnego. Każdy kto weźmie udział w uroczystości, przystąpi do Komunii św. i odmówi modlitwy nakazane przez Kościół, zyskuje odpust zupełny, czyli darowanie kar za popełnione grzechy. W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii św. wielkanocnej, (o godz. 17. 30 będzie nabożeństwo majowe).

2. W poniedziałek o godz. 17. 00 będzie spotkanie formacyjne dla młodzieży z klas VII szkoły podstawowej przygotowującej się do bierzmowania.

3. W środę podczas nabożeństwa majowego będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.

4. W czwartek świętujemy Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. dla całego miasta będzie koncelebrowana przy kościele św. Józefa o godz. 9. 00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Adama Szala, który w Rynku Miasta wygłosi kazanie. Udajemy się na tę Mszę św. procesyjnie o godz. 8. 30. Lektorów i wyznaczonych opiekunów sztandarów i chorągwi prosimy o wzięcie ich na procesję, dzieci prosimy do sypania kwiatów i dzwonienia. Po Mszy św. wyruszy procesja i przejdzie tradycyjną trasą do Archikatedry, gdzie będzie zakończenie uroczystości. Ołtarze stacyjne będą rozmieszczone: I – przy naszym kościele, II – w Rynku Miasta, III – przy Katedrze Greckokatolickiej, IV – przy Archikatedrze. Uprzejmie prosimy o pomoc w wykonaniu „naszego” ołtarza polowego chętnych parafian – zwłaszcza młodzież z RAM-u, oazy i lektorów i zapraszamy na środę na godz. 15. 00. Rozbieranie ołtarza będzie bezpośrednio po procesji, również prosimy o pomoc. Msze święte w naszym kościele będą odprawione nietypowo czyli w godzinach: 6. 30, 7. 30, 15. 00 i 18. 00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8. 30, 10. 00 i 11. 30. W Boże Ciało za udział w procesji eucharystycznej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Uprzejmie prosimy o udekorowanie trasy procesji, w katolickiej księgarni „ROMA” można nabywać symbole do dekoracji. Podczas procesji rozdawane będą „Chlebki Dobroci”, składane ofiary przy tej okazji zostaną przeznaczone na wsparcie „Oratorium” SS. Michalitek. W parafii o godz. 16. 00 będzie Msza św. trydencka. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszach św. wieczornych będą procesje eucharystyczne wokół kościoła. Prosimy dzieci zwłaszcza z Pierwszej Komunii św. i Rocznicy – dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia a także osoby do noszenia chorągwi i sztandarów. W Boże Ciało będzie ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek w liturgiczne wspomnienie św. Justyna w godzinach porannych odwiedzimy chorych, w godz. 15. 00 – 18. 00 będzie spowiedź. O godz. 16. 30 będzie Msza św. zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację eucharystyczną zakończoną Apelem Jasnogórskim o godz. 21. 00. Najpierw na adorację zapraszamy wszystkich dorosłych zwłaszcza z grup parafialnych, adoracji przewodniczą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. W godz. 20. 00 – 21. 00 adoruje młodzież. Od piątku po wieczornych Mszach świętych będą odprawiane nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie i o godz. 17. 30 w niedziele. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji dyspensy udzielonej przez ks. abp. Adama Szala. W tym dniu będziemy pamiętać o dzieciach z racji Dnia Dziecka.

6. W sobotę o godz. 17. 45 będzie medytacja maryjna, po niej Msza święta, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i różaniec fatimski. W tym dniu dzieci z naszej parafii wyjadą na wycieczkę do Wielkich Oczu i Radymna – zgłoszenia przyjmujemy jeszcze do środy. Wyjazd o godz. 9. 00 od strony Sanu.

7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Dziękczynienia – modlitwą wyrazimy naszą wdzięczność Panu Bogu za wszystko, co od Niego otrzymujemy. O godz. 15. 00 będzie Msza św. i uroczysta parafialna Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Przejdzie ona trasą: ul. Krasińskiego, następnie Kosynierów, Niemcewicza, Kołłątaja, po zakreśleniu pętli wróci do ul. Krasińskiego a potem ul. Racławicką i 22 stycznia powróci na plac kościelny. Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy: I – mieszkańców bloku przy ul. Kosynierów 1, II – mieszkańców bloku przy ul. Kołłątaja 8, III – mieszkańców bloku przy ul. Krasińskiego 20, IV – przygotuje młodzież na placu kościelnym. Dzieci przedszkolne i starsze z klas III i IV zapraszamy w strojach uroczystych do udziału w procesji, prosimy o zabranie chorągwi i sztandarów oraz o udekorowanie trasy. Podczas procesji odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po procesji w kościele będzie zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę w naszym mieście odbędzie się „VIII Przemyski Marsz Życia i Rodziny”. Marsza rozpocznie się o godz. 11. 30 Mszą świętą odprawioną w archikatedrze pod przewodnictwem ks. abp. Adama Szakla, następnie będzie przemarsz do Runku Miasta, okolicznościowe przemówienia i piknik rodzinny z koncertem zespołu „Arka Nowego”. Przy naszym kościele będą kwestować przedstawiciele Stowarzyszenia „LINIA 102”, którzy podjęli wysiłek przywrócenia kursów pociągów turystycznych w relacji: Przemyśl – Niżankowice – Chyrów – Zagórz – Bieszczady. Składka mszalna w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.