Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Uroczystości Trójcy Przenajświętszej jest dla nas dniem Odpustu Parafialnego. Każdy kto weźmie udział w uroczystości, przystąpi do Komunii św. i odmówi modlitwy nakazane przez Kościół, zyskuje odpust zupełny, czyli darowanie kar za popełnione grzechy. W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii św. wielkanocnej, (o godz. 17. 30 będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa). Przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszek na powodzian.

2. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Brata Alberta Chmielowskiego – zakonnika. W parafii pw. Św. Brata Alberta będzie odpust parafialny z główną Mszą św. o godz. 18. 00.

3. We wtorek w godz. 17. 00 – 18. 00 będzie okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży z racji zakończenia roku szkolnego.

4. W środę o godz. 9. 00 będzie Msza święta kończąca rok szkolny dla młodzieży  i dzieci, podczas nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.

5. W czwartek świętujemy Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. dla całego miasta będzie koncelebrowana przy archikatedrze o godz. 9. 00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Adama Szala, który w Rynku Miasta wygłosi kazanie. Udajemy się na tę Mszę św. procesyjnie o godz. 8. 30. Lektorów, wyznaczonych opiekunów sztandarów i chorągwi prosimy o wzięcie ich na procesję, prosimy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Po Mszy św. wyruszy procesja i przejdzie tradycyjną trasą do kościoła Księży Salezjanów, gdzie będzie zakończenie uroczystości. Ołtarze stacyjne będą rozmieszczone: I – przy Katedrze Greckokatolickiej, II – w Rynku Miasta, III – przy naszym kościele, IV – przy kościele Księży Salezjanów. Uprzejmie prosimy o pomoc w wykonaniu „naszego” ołtarza chętnych parafian – zwłaszcza młodzież z RAM-u, oazy i lektorów i zapraszamy na środę na godz. 15. 00. Rozbieranie ołtarza będzie bezpośrednio po procesji, również prosimy o pomoc. Msze święte w naszym kościele będą odprawione nietypowo czyli w godzinach: 6. 30, 7. 30, 15. 00 i 18. 00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8. 30, 10. 00 i 11. 30. W Boże Ciało za udział w procesji eucharystycznej zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Uprzejmie prosimy o udekorowanie trasy procesji, w katolickiej księgarni „ROMA” można nabywać symbole do dekoracji. Podczas procesji rozdawane będą „Chlebki Dobroci”, składane ofiary przy tej okazji zostaną przeznaczone na wsparcie „Oratorium” SS. Michalitek. W parafii po Mszy św. o godz. 15. 00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszach św. wieczornych będą procesje eucharystyczne wokół kościoła. Prosimy dzieci zwłaszcza z I Komunii św. i Rocznicy – dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia a także osoby do noszenia chorągwi i sztandarów.

6. W piątek po Bożym Ciele w liturgii wspominamy św. Alojzego Gonzagę – zakonnika, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ponieważ dyspensy udzielił abp Adam Szal.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 15. 00 będzie Msza św. i uroczysta parafialna Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. W tym roku wyjdzie ona z kościoła na ul. Krasińskiego, następnie przejdzie w osiedle 22 stycznia, przejdzie nad Sanem i powróci na plac kościelny. Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy: I – SS. Opatrznościanki, II – mieszkańców bloku przy ul. Krasińskiego 30, III – mieszkańców bloku przy ul. 22 stycznia 11, IV – przygotuje młodzież z parafii na placu kościelnym. Dzieci przedszkolne i starsze z klas III i IV zapraszamy w strojach uroczystych do udziału w procesji, prosimy o zabranie chorągwi i sztandarów oraz o udekorowanie trasy. Podczas procesji odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8
. Siostry Opatrznościanki zachęcają do zainteresowania się prowadzoną przez nich placówką – Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii. W ośrodku pomoc i wykształcenie mogą otrzymać dziewczęta z VII i VIII klasy szkoły podstawowej oraz szkoły branżowej I stopnia kształcącej w zawodach: kucharz i fryzjer – szczegóły w gablotce lub u sióstr przy ul. Krasińskiego 33.

9. W ostatnią niedzielę na składkę na potrzeby parafii złożyliśmy 3850, 00 złotych, kolejnych 4 ofiarodawców złożyło indywidualnie i przez konto 400, 00 zł. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

10. W minionym tygodniu wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Klaudia BŁAŻKOWSKA i Marcin TROJNAR. Życzymy im udanego małżeństwa i opieki Świętej Rodziny. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana śp. Elżbieta KARST – ul. 3 Maja 38B i Bogusław TRZEWIK – ul. Borelowskiego 13. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały. „Wieczne odpoczywanie…”.