Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, za chwilę będzie poświecenie kredy i kadzidła. Kredą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem, naznaczmy na drzwiach domów litery: C+M+B 2019 czyli: „Christus Mansionem Benedicat” co oznacza: „Niech Chrystus błogosławi temu domowi w 2019 roku” lub po staropolsku K+M+B 2019 – czyli: „Niech Chrystus błogosławi przez wstawiennictwo świętych mędrców: Kacpra Melchiora i Baltazara”. Napis na drzwiach domu poświęconą kredą jest znakiem, że przyjęliśmy objawienie Boże. (Dziś o godz. 17. 00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe ze zmianą tajemnic, nie będzie Mszy świętej trydenckiej).

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

3. W środę o godz. 18. 00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

4. W czwartek przez cały dzień w kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy na prywatne spotkanie z Bogiem. O godz. 18. 00 w kościele OO. Reformatów odbędzie się kolejny „Wieczór Zaufania” – szczegóły na plakacie.

5. W piątek o godz. 18. 00 w domu rekolekcyjnym Dobrego Pasterza rozpoczną się rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, na które zapraszamy.

6
. Najbliższa niedziela to Święto Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. O godz. 10. 00 będzie Msza św. a po niej spotkanie opłatkowe dla Sybiraków – Oddział Przemyśl. O godz. 11. 30 będzie Msza św. i spotkanie formacyjne dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii świętej. Składka z najbliższej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii, szczególnie na spłatę wymiany oświetlenia kościoła.


7
. W tym tygodniu będzie dalsza część wizyty duszpasterskiej: od poniedziałku do piątku w godz. 15. 00 – 21. 00, w sobotę od godz. 9. 00.

8. OO. Franciszkanie organizują kolejna edycję “Kursu ALPHA” – szczegóły na plakacie.

9. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego zostały przyjęte dzieci: Brunon KWASIŻUR i Maksymilian JABŁECKI – dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości na drodze wiary. Do Pana odszedł śp. Łukasz PODHAJSKI mieszkający ostatnio w Wielkiej Brytanii. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

10. Módlmy się w intencji wszystkich rodzin z naszej parafii a szczególnie tych, które odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu: „Zdrowaś Mario…, Królowo rodzin…”.