Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 24 czerwca 2018 r.

1. (Dziś o godz. 17. 30 zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa).

2. We środę w liturgii wspominamy NMP Nieustającej Pomocy, na wieczornym nabożeństwie będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.

3. W czwartek w liturgii wspominamy św. Ireneusza, zapraszamy na całodzienna adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz modlić się w intencji Kościoła i Ojca świętego. Składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę zakończymy nabożeństwa czerwcowe w tym roku.

6. W najbliższą niedzielę o godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Składka mszalna przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

7. Na przełomie sierpnia i września odbędzie się ciekawa pielgrzymka “Śladami św. Pawła” do Grecji organizowana przez Duszpasterstwo Rodzin, natomiast parafia pw. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Przemyślu organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Włoch – szczegóły o pielgrzymkach w gablotce.

8. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie Chrztu świętego został włączony Oscar MAKSYMOWICZ – rodzicom i dziecku życzymy wytrwałości na drodze wiary. Wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Ewa TRZCIŃSKA i Paweł LESZCZYŃSKI – życzymy im udanego małżeństwa i opieki Świętej Rodziny.