Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – XXI niedziela okresu zwykłego – 26 sierpnia 2018 r.

1. Dziękujemy ks. Witoldowi PIETRASIUKOWI ze Zgromadzenia Księży Pallotynów, misjonarzowi z Bałkanów za wygłoszone Słowo Boże wzywające nas do zawierzenia siebie i całego świata Matce Bożej. Powierzajmy Maryi także naszą Ojczyznę i dziękujmy Jej za ponad 1000 – letnią opiekę nad naszym Narodem. Dziś w Jarosławiu odbywają się Dożynki Archidiecezjalne z udziałem ks. abp Adama Szala, polecajmy również Panu Bogu rolników i ich ciężką pracę oraz dziękujmy za zebrane plony.

2. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Monikę, we wtorek św. Augustyna – biskupa i doktora Kościoła, w środę dzień Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej,

3. W czwartek tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W sobotę w naszej parafii obędą się uroczystości Dnia Wspólnoty Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Na Mszy św. o godz. 10. 30 ks. bp Stanisław Jamrozek, pobłogosławi nowych animatorów RAM. Na Kalwarii Pacławskiej o godz. 9. 00 zbiorą się honorowi dawcy krwi na swojej dorocznej pielgrzymce. W ramach pielgrzymki będzie Msza św. oraz Droga Krzyżowa – szczegóły w gablotce parafialnej. O godz. 10. 00 w kościele OO. Karmelitów Bosych zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar wojny, po niej będą uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Wojskowym. Na uroczystości zaprasza Prezydent Miasta Przemyśla oraz Dowództwo Garnizonu Przemyśl. W naszym kościele o godz. 17. 45 będzie medytacja maryjna a po Mszy św. wieczornej Różaniec Fatimski z racji pierwszej soboty miesiąca.

5. W najbliższą niedzielę na każdej Mszy św. będzie okazja do spowiedzi, na którą zapraszamy zwłaszcza wszystkie dzieci i młodzież, ponieważ będzie to spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego. Pamiętajmy, że wszyscy uczniowie powinni rozpocząć naukę w szkole z Panem Bogiem. W niedzielę wszystkim dzieciom rozdamy specjalne książeczki na cały rok do wklejania obrazków. Na godz. 10. 30 zapraszamy dziewczynki z DSM-u na swoją zbiórkę. O godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

6. W ramach obchodów 100 – lecia Niepodległości Polski 8 września w Jarosławiu odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny oraz Bieg Niepodległości – szczegóły w gablotce.

7. Informujemy parafian, że w minionym tygodniu w naszym kościele zostały zainstalowane nowe organy. Dotychczasowe często się psuły i wymagały zbyt drogich remontów. Nowe organy WICOUNT UNICO CL V4 są wysokiej klasy. Wraz z urządzeniami akustycznymi i montażem kosztowały 42 tysiące złotych. W większości są już spłacone. Gdyby ktoś chciał i mógł pomóc nam spłacić całość, prosimy o złożenie ofiary w kopercie na tacę.

8. W minionym tygodniu wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Karolina GEWORGJAN i Thomas GALLE – życzymy im udanego małżeństwa i opieki Świętej Rodziny. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do Pana śp. Maria KAN – ul. Krasińskiego 31 i Janina BANDROWICZ – ul. Grunwaldzka 3A. Niech dobry Bóg przyjmie je do swej chwały; „Wieczne odpoczywanie…”.