Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2018 r.

1. Przeżywamy dziś ostatnią niedzielę w roku kościelnym, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata i przyjmujemy Go jako Pana naszych serc, rodzin i całej Ojczyzny. Za chwilę uczynimy to w specjalnym nabożeństwie. (O godz. 17. 30 będzie nabożeństwo wypominkowe).

2. W poniedziałek o godz. 19. 00 będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowanie z klas III gimnazjum.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

4
. W czwartek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Niepokalanej, na wieczornych Mszach świętych będą specjalne nabożeństwa maryjne. W czwartek będzie także całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek będziemy obchodzić w święto św. Andrzeja Apostoła, o godz. 17. 30 będzie ostatnia w tym roku modlitwa różańcowa z wypominkami.

6. W sobotę o godz. 17. 45 będzie medytacja maryjna, po niej Msza św. i Różaniec Fatimski z racji pierwszej soboty miesiąca.

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent. Jest to szczególny czas oczekiwania na powtórne przyjście Zbawiciela oraz czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Adwent rozpocznie w Kościele nowy rok przeżywany pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci szkolne i młodzież już dziś zapraszamy do przychodzenia na Roraty, które będą odprawiane codziennie (oprócz niedziel) o godz. 6. 30. Dla wszystkich będą przygotowane lampiony do świecenia, zaś trzymane w rękach światło, będzie wyrażać czuwanie adwentowe. Codziennie będą również losowane figurki: Matki Bożej i św. Józefa, które dziecko może na jeden dzień zabrać do swojego domu. Podczas Adwentu będziemy w kościele rozprowadzać świece Caritas, które zapalamy przy wieczerzy wigilijnej – minimalna kwota 5 zł. O rozprowadzanie świec prosimy członków grupy apostolskiej Campus Misericordiae. W przyszłą niedzielę o godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

8. 3 grudnia w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski na Kmieciach rozpocznie się katechizacja przedmałżeńska dla narzeczonych. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19. 00 w sali katechetycznej przy plebani.

9. Siostry Benedyktynki organizują rekolekcje adwentowe o tematyce benedyktyńskiej w dniach 14-16 grudnia – szczegóły na plakacie.

10. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego zostały włączone dzieci: Dominik i Filip STRUG oraz Miłosz BARTNICKI – życzymy im i rodzicom wzrostu w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana: śp. Franciszek WOTA – ul. 22 stycznia 13. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.