UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 24. 11. 2019 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 24. 11. 2019 r.

inndeks

1. Przeżywamy dziś ostatnią niedzielę w roku kościelnym, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata i przyjmujemy Go jako Pana naszych serc, rodzin i całej Ojczyzny. Za chwilę uczynimy to przez akt przyjęcia Chrystusa Króla. (O godz. 17. 15 będzie nabożeństwo wypominkowe).

2. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent. Jest to szczególny czas oczekiwania na powtórne przyjście Zbawiciela oraz czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci szkolne i młodzież już dziś zapraszamy do przychodzenia na Roraty, które będą odprawiane codziennie (oprócz niedziel) o godz. 6. 30, a dla dzieci o godz. 18.00. Dla wszystkich będą przygotowane lampiony do świecenia, zaś trzymane w rękach światło, będzie wyrażać czuwanie adwentowe. Codziennie będą również losowane figurki: Matki Bożej i św. Józefa, które dziecko może na jeden dzień zabrać do swojego domu. Podczas Adwentu będziemy w kościele rozprowadzać świece Caritas, które zapalamy przy wieczerzy wigilijnej – minimalna kwota 6 zł. O rozprowadzanie świec prosimy członków grupy apostolskiej Campus Misericordiae.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

3. W czwartek będzie także całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Niepokalanej, na wieczornych Mszach świętych będą specjalne nabożeństwa maryjne.

5. W sobotę będziemy obchodzić święto św. Andrzeja Apostoła, dzień Imienin naszego księdza Andrzeja, pamiętajmy o Nim w modlitwie i powierzajmy Bogu Jego posługę w naszej parafii.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

8. 2 grudnia w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski na Kmieciach rozpocznie się katechizacja przedmałżeńska dla narzeczonych. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19. 00 w sali katechetycznej przy plebani.

9. Parafia na Kazanowie i Duszpasterstwo Środowisk Tradycyjnych zapraszają na nabożeństwo Akatyst ku czci Bogurodzicy Dziewicy, 8 grudnia o godz. 18 w kościele parafialnym na Kazanowie. Bezpośrednio po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza Św. „trydencka” w intencji wynagrodzenia Panu Bogu za profanacje i niegodne przyjmowanie Najświętszego Sakramentu.

10. Katolickie stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza w każdą środę o godz. 17.00 na wieczory poezji, pieśni i piosenek, prelekcji z zakresu wiary, moralności, etyki i historii. Ogłoszenie w gablotce.

11. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego zostało włączone dziecko: Mikołaj MIKOŚ– życzymy dziecku i rodzicom wzrostu w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do Pana: śp. Halina SCHAFFERNICHT – ul. Krasińskiego i Loretta BIZZARI – Ravarino, Włochy. Niech dobry Bóg przyjmie je do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Close Menu