Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia 2018 r.

1. Uroczystość Bożego Narodzenia uświadamia nam wartość życia rodzinnego i piękno trwania razem wobec przychodzącego Boga. Wspominając tę wyjątkową uroczystość uczyńmy wszystko, by był to czas szczególnego bycia razem, szczerych rozmów a także przebaczenia i pogłębiania autentycznych więzi w rodzinach. Oby każdemu z nas udało się zachwycić Bogiem, który w małym Jezusie do nas przychodzi i odnieść tę prawdę do swojego życia. Boże Dziecię niech nam błogosławi, obdarza zdrowiem, nadzieją i radością w nadchodzącym Nowym Roku.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim budującym szopkę i dekorującym choinki. Dziękujemy również naszemu parafianinowi Adamowi ŁABA za upiększenie naszego kościoła szopkami krakowskimi, które znajdują się na bocznych ołtarzach. W Boże Narodzenie, które jest Świętem Życia, szczególnie zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, deklaracje znajdują się na ołtarzach bocznych naszego kościoła. (O godz. 17. 30 modlitwa różańcowa w intencji życia, małżeństwa i rodziny).

3
. Przypominamy, że jutro Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym.

4. W czwartek w liturgii wspominamy św. Jana Apostoła. W tym dniu rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Pragniemy spotkać się z wszystkimi rodzinami, aby modlić się wspólnie o błogosławieństwo Boże w nadchodzącym Nowym Roku, poświęcić mieszkanie, porozmawiać na tematy religijne i parafialne. Na stole nakrytym białym obrusem powinien stać krzyż, w miarę możliwości świece i Pismo św. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z nauki religii. Wizytę będziemy składać w soboty godzinach 9. 00 – 19. 00 oraz w inne dni powszednie w godz. 15. 00 – 21. 00. Podczas trwania kolędy kancelaria parafialna czynna będzie tylko rano w godz. 9. 00 – 10. 00. Program całej wizyty duszpasterskiej znajduje się w ulotce znajdującej się z tyłu kościoła, w gablotce przykościelnej oraz na parafialnej stronie w Internecie. W tym tygodniu będziemy kolędować w czwartek, piątek i sobotę.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa i modlić się o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.