Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

Święto Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018 r.

1. Przeżywając Święto Świętej Rodziny pielęgnujmy w naszych rodzinach miłość, zgodę, pokój i wzajemny szacunek, szczególnie wspierajmy rodziny zagrożone rozbiciem.

2. Jutro wieczorem przeżywać będziemy zakończenie Roku Pańskiego 2018, uroczysta Msza św. będzie o godz. 17. 00 oraz dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy”. Zapraszamy do uczestnictwa w tym szczególnym nabożeństwie przebłagalno – dziękczynnym, za udział w nim możemy zyskać odpust zupełny.

3. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Bożej Rodzicielki i Nowy Rok oraz szczególny dzień modlitw o pokój na świecie. W tym dniu można będzie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego. W Uroczystość Bożej Rodzicielki Msze święte będą w porządku niedzielnym z dodatkową Mszą świętą nocną o godz. 0. 30 (w pół do pierwszej).

4. W środę po Mszy św. wieczornej będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej. W środę, czwartek i w sobotę będziemy kontynuować wizytę duszpasterską.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek przez cały dzień w kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszamy na prywatne spotkanie z Bogiem. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie opłatkowe Bractwa Szkaplerznego i Rodziny Szkaplerznej.

6. W piątek rano odwiedzimy chorych, spowiadać będziemy od godz. 15. 00, dodatkowa Msza św. zwłaszcza dla dzieci i młodzieży będzie o godz. 16. 30. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Tym razem o przewodniczenie w modlitwie prosimy członków Koła Przyjaciół „Radia Maryja” a potem młodzież. Adoracja zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21. 00.

7. W pierwszą sobotę o godz. 17. 45 będzie medytacja maryjna, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego. Po każdej Mszy św. będzie poświecenie kredy i kadzidła. Kredą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem naznaczymy drzwi naszych domów, co będzie znakiem przyjęcia objawienia Bożego. Składka mszalna przeznaczona będzie na misje. O godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

9. W ostatnim tygodniu do wspólnoty kościoła przez przyjęcie Chrztu świętego zostały przyjęte dzieci: Julia RADOŃ, Dominik SYNUS, Alicja BUSŁOWSKA, Michael CHAUCHAN i Nela KOPCZYK – dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana S. Opatrznościanka Leontyna (Helena) BACZA – ul. Karsińskiego 33. Niech dobry Bóg przyjmie ją do swej chwały. „Wieczne odpoczywanie…”

10. Módlmy się w intencji wszystkich rodzin z naszej parafii a szczególnie tych, które nawiedziliśmy z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu: „Zdrowaś Mario…Królowo rodzin…”.