Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

Święto Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2019 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. W liturgii Kościoła kończy się okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

2. W środę o godz. 18. 00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

3. W czwartek przez cały dzień w kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy na prywatne spotkanie z Bogiem.

4. W piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie trwania tego tygodnia uczyni cokolwiek dla jedności Kościoła przez modlitwę, post lub jałmużnę i weźmie udział w jego zakończeniu, może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara. W archikatedrze o godz. 18. 00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. ku czci Świętego z udziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. W naszym kościele po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo za Ojczyznę z racji 19 dnia miesiąca oraz możliwość ucałowania relikwii św. Józefa Sebastiana Pelczara.

6. W przyszłą niedzielę obchodzony będzie Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. O godz. 16. 00 w naszym kościele odbędzie się „Koncert Kolęd i Pastorałek” w wykonaniu chóru z parafii Lipowica oraz młodzieży ze Szkoły Muzycznej i Szkół Salezjańskich. W przyszłą niedzielę o godz. 11. 00 w parafii pw. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara będzie Msza św. odpustowa.

7. W tym tygodniu będzie dalsza część wizyty duszpasterskiej: od poniedziałku do piątku w godz. 15. 00 – 21. 00, w sobotę od godz. 9. 00.

8. Od 4 lutego przez trzy tygodnie w parafii Archikatedralnej odbywać się będzie katechizacja przedmałżeńska. Zajęcia dla narzeczonych będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19. 00.

9. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego została przyjęta Emilia LESZCZYSZYN – dziecku i rodzicom życzymy wytrwałości na drodze wiary. Do wieczności odeszli: przebywający ostatnio w PALUM śp. Jan PIENIĄDZ i Czesław GNABASIK – ul. Kołłątaja 10. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

10. Módlmy się w intencji wszystkich rodzin z naszej parafii a szczególnie tych, które odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu: „Zdrowaś Mario…Królowo rodzin…”.