NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO– 12.04.2020

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO– 12.04.2020

 

 

 

1. Chrystus zmartwychwstał i żyje. Świętujemy dziś z całym Kościołem tę radosną prawdę. Życie zwyciężyło tam, gdzie śmierć wbiła swój sztandar. Wielkanoc to święto nadziei. Niech nadzieja płynąca z pustego grobu Chrystusa oświeci nasze życie. Nie traćmy ducha. Jezus żyje! Choć nie możemy wyśpiewać Alleluja w świątyni, niech nasze domy staną się kościołami pełnymi wielkanocnej radości.

2. Dziękujemy wszystkim za ofiary na kwiaty oraz pomoc przy Ciemnicy i Bożym Grobie.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Oktawę Wielkanocną oraz okres 50 dni wielkanocnej radości do Zesłania Ducha Świętego. Przeżywamy ten liturgiczny czas jako jeden wielki świąteczny dzień. W poniedziałek wielkanocny Msze św. jak w niedzielę.

4. W środę po Mszy św. wieczornej będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.

5. W czwartek możliwość całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek wielkanocny nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Wciągu tygodnia po Mszy wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia. w tym dniu w Kościele rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Do kościoła można przynieść skarbonki „Jałmużna Postna”.

8. Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Arcybiskupa Przemyskiego wszystkie Msze święte są celebrowane w obecności 5 osób. Msze w zamówionych intencjach odprawiamy zgodnie z planem. Obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane.

9. Dziękujemy za złożone ofiary na cele parafii, zarówno te indywidualne czy też wpłacane na konto parafialne i prosimy o dalsze wsparcie naszej parafii i kościoła.

10. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszły po nagrodę do Pana: śp. Krystyna WOŁOSZYN i śp. Zofia LEDOCHOWSKA. Niech dobry Bóg obdarzy je życiem wiecznym: „Wieczne odpoczywanie…”.

Close Menu