NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 04. 04. 2021 r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 04. 04. 2021 r.

 

1. Z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście, aby Zmartwychwstały Chrystus napełnił Wasze serca pokojem i miłością. Niech podwoi Wasze siły w pokonywaniu życiowych trudności, wzmocni wiarę w ludzi i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Niech Zmartwychwstały Jezus towarzyszy Wam każdego dnia i strzeże przed wszelkim złem, a każdą niedogodność pomoże rozwiązać. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za ofiary na dekoracje i prace przy urządzeniu Ciemnicy i Bożego Grobu oraz s. Kindze za ozdobienie kwiatami. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie liturgii i śpiewów w Wielkim Tygodniu, różom różańcowym i grupom parafialnym za podjęcie adoracji i włączenie się w liturgię. Bóg zapłać także naszym Siostrom za udostępnienie kaplicy Dobrego Pasterza na czas Triduum Paschalnego.

3. Rozpoczyna się Oktawa Wielkanocy – przedłużenie świętowania Uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. jak w każdą niedzielę. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej odmawiamy nowennę do Miłosierdzia Bożego i Koronkę.

4. W środę o godz. 18. 00 będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej połączona z Nowenną do Miłosierdzia Bożego.

5. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W przyszłą niedzielę świętujemy Uroczystość Miłosierdzia Bożego, w tym dniu w Kościele rozpocznie się też Tydzień Miłosierdzia. Do kościoła przyniesiemy także skarbonki „Jałmużna Postna”, będziemy je składać do specjalnego koszyka ustawionego przed ołtarzem. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas”, o jej przeprowadzenie prosimy grupę apostolską „Campus Misericordiae”. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.15.

7. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Franciszek WOŹNY – ul. Kołłątaja i śp. Genowefa SZOŁEK – ul. Grunwaldzka. Niech dobry Bóg obdarzy ich życiem wiecznym: „Wieczne odpoczywanie…”.

Close Menu