NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 29. 12. 2019 r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 29. 12. 2019 r.

1. Przeżywając Święto Świętej Rodziny pielęgnujmy w naszych rodzinach miłość, zgodę, pokój i wzajemny szacunek, szczególnie wspierajmy rodziny zagrożone rozbiciem.

2. We wtorek przeżywać będziemy zakończenie Roku Pańskiego 201, uroczysta Msza św. będzie o godz. 17. 00 oraz dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy”. Zapraszamy do uczestnictwa w tym szczególnym nabożeństwie przebłagalno – dziękczynnym, za udział w nim możemy zyskać odpust zupełny.

3. W środę przypada Uroczystość Bożej Rodzicielki i Nowy Rok oraz szczególny dzień modlitw o pokój na świecie. W Uroczystość Msze święte będą w porządku niedzielnym.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek przez cały dzień w kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu – zapraszamy na prywatne spotkanie z Bogiem. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie opłatkowe Bractwa Szkaplerznego i Rodziny Szkaplerznej.

5. W piątek rano odwiedzimy chorych, spowiadać będziemy od godz. 15. 00, dodatkowa Msza św. zwłaszcza dla dzieci i młodzieży będzie o godz. 16. 30. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Tym razem o przewodniczenie w modlitwie prosimy członków Koła Przyjaciół „Radia Maryja” a potem młodzież.

6. W pierwszą sobotę o godz. 17. 45 będzie medytacja maryjna, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski.

7. W przyszłą niedzielę o 17.00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych.

8. W ostatnim tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Jadwiga KARECKA -ul. 3 Maja i śp. Stanisław TŁUCZEK – ul. Traugutta Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały. „Wieczne odpoczywanie…”

Ogłoszenie

Duszpasterze przemyskich parafii zapraszają mieszkańców Przemyśla na Orszak Trzech Króli, który tradycyjnie odbędzie się 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Do udziału zapraszamy wszystkie dzieci z przedszkoli wraz z rodzicami, uczniów Szkół Podstawowych, wspólnoty lokalne oraz wszystkich mieszkańców Przemyśla. Pomyślmy o przebraniu się np. za króla, pastuszka, anioła czy członka świętej rodziny. Ważne, by był to strój nawiązujący do tematyki bożonarodzeniowej. Dzieci, które będą przebrane, wezmą udział w konkursie na najpiękniejszy strój orszakowy.

Program Przemyskiego Orszaku przedstawia się następująco:

Godz. 11.30 – ZAWIĄZANIE WSPÓLNOTY i wspólne kolędowanie w Bazylice Katedralnej

Godz. 12.00 – MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem abpa Józefa Michalika

Godz. 13.00 – FORMOWANIE ORSZAKU na Placu Katedralnym

Godz. 13:15 – PRZEJŚCIE ORSZAKU ulicami miasta: Katedralną, Aleksandra Fredry, Franciszkańską, Kazimierza Wielkiego

Godz. 13.45 – UROCZYSTY POKŁON przy SZOPCE na Rynku Miasta połączony z biesiadowaniem mieszkańców Przemyśla przy śpiewie kolęd

 

Close Menu