NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 12. 01. 2020 r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 12. 01. 2020 r.

1. Dziś święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.

2. W środę o godz. 18. 00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

3. W czwartek przez cały dzień w kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara. W Archikatedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. ku czci Świętego z udziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. W naszym kościele przed Mszą św. wieczorną będzie nabożeństwo za Ojczyznę z racji 19 dnia miesiąca oraz możliwość ucałowania relikwii św. Józefa Sebastiana Pelczara.

6. Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej zaprasza młodych (od kl. VII) na zimowę edycję warsztatów muzycznych w Bursie dla Dziewcząt (ul. Chopina 1) w dniach od 13 do 17 stycznia 2020.

7. Od 3 lutego przez trzy tygodnie w parafii Archikatedralnej odbywać się będzie katechizacja przedmałżeńska w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19. 00.

8. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – Koło przy parafii Świętej Trójcy zaprasza dzieci do lat 10 na bal karnawałowy 26 stycznia (niedziela) w MDK w Przemyślu. Zapisy w kancelarii, koszt 5 zł.

9. Dziś składka przeznaczona na cele parafialne, Bóg zapłać za ofiary, także te indywidualne. Dzięki tym ofiarom mogliśmy wyremontować nową plebanię na ul. Klasztornej 1. W dniu dzisiejszym ks. Abp Adam Szal poświęcił nową plebanię (poczekalnię, kancelarię, kuchnię, jadalnię, nowe łazienki i 3 mieszkania). Od jutra kancelaria będzie czynna już na nowej plebanii (9.00-10.00 w okresie kolędowym).

Close Menu