Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

IX niedziela okresu zwykłego – 3 czerwca 2018 r.

1. Dzisiejszy dzień to Święto Dziękczynienia – modlitwą wyrażajmy naszą wdzięczność Panu Bogu za wszystko, co od Niego otrzymujemy, zwłaszcza za odzyskaną przed 100. laty niepodległość. (Zapraszamy na uroczystą procesję eucharystyczną po Mszy św. o godz. 15. 00, podczas której odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po procesji będzie zmiana tajemnic różańcowych). Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

2. W poniedziałek o godz. 18. 00 będzie Msza św. i koleje spotkanie dla uczniów z klas VI szkoły podstawowej przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz spotkanie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

3. W środę podczas wieczornego nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie nowenna do Matki Bożej Niepokalanej a po modlitwie spotkanie Akcji Katolickiej.

4. W czwartek jak co tydzień w naszym kościele będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy na prywatną modlitwę. W godz. 15. 00 – 18. 00 będzie okazja do spowiedzi z racji pierwszego czwartku miesiąca. O godz. 18. 00 będzie uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała – szczególnie prosimy dzieci, które będziemy błogosławić oraz poświęcimy wianki. Po Modlitwie będzie spotkanie formacyjne Bractwa Szkaplerznego i Rodziny Szkaplerznej.

5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów – z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 18. 00 w domu rekolekcyjnym „Dobrego Pasterza” rozpoczną się rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, na które zapraszamy.

6. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, o godz. 18. 45 w salce na plebani będzie kolejna katecheza liturgiczna.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 17. 30 będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a przez cały tydzień na Mszach św. wieczornych. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

8. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-15 lipca. W pielgrzymce może uczestniczyć młodzież powyżej 15 roku życia oraz dorośli w wieku do 65 lat. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki i zapisów znajdziemy w gablotce i w Internecie.

9. Karmelici Bosi i Wspólnota Karmelitańskiego Ruchu Ewangelizacyjno -Modlitewnego zapraszają na weekend ewangelizacyjny pt.:  „Przebaczenie – Boskie Lekarstwo” w dniach 15-16 czerwca. Codziennie o 18. 00 będzie Eucharystia, a po niej konferencja, adoracja, modlitwa przebaczenia i modlitwa wstawiennicza. Konferencje głosi Krystyna Sobczyk ze wspólnoty „Nowe Jeruzalem” w Krakowie.

10. Prezydent Miasta Przemyśla zaprasza zainteresowanych mieszkańców Miasta Przemyśla na spotkania informacyjne poświęcone przygotowywanemu przez Gminę Miejską Przemyśl projektowi pt. „Ekologiczny Przemyśl – wymieniamy źródła ciepła”. Projekt dotyczy wysokiego dofinansowania do wymiany kotłów C.O – szczegóły w gablotce.

11. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Krzysztof KRASUCKI – ul. 22 stycznia 11 i mieszkający ostatnio w Ujkowicach Kazimierz PACZKOWSKI. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.