Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

IV niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019 r.

1. (Dziś o godz. 17. 00 będzie kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – zapraszamy).

2. W poniedziałek o godz. 17. 00 będzie kolejne spotkanie dla uczniów z klas szóstych z naszej parafii a o godz. 19. 00 dla klas siódmych przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Także w poniedziałek po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

3. W środę o godz. 18. 00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej, po modlitwie będzie spotkanie Akcji Katolickiej.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek jak co tydzień w naszym kościele będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w godz. 15. 00 – 18. 00. Po wieczornej Mszy  św. będzie spotkanie Bractwa Szkaplerznego. O godz. 19. 15 zostanie odprawiona trydencka Msza żałobna w rocznicę śmierci ks. Józefa PANASIA, Obrońcy Przemyśla i Lwowa, kapelana Legionów Polskich oraz współtwórcy Cmentarza Orląt Lwowskich.

5. W piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Spowiedź będzie w godz. 15. 00 – 18. 00. O godz. 16. 30 będzie Msza św. zwłaszcza dla dzieci i młodzieży a po niej o godz. 17. 00 wspólna Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzona przez grupę modlitewną „Matki w Modlitwie” – pamiętajmy o możliwości zyskiwania odpustów. Po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich a następnie przez młodzież. Modlitwa zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21. 00. W piątek o godz. 18. 00 w domu rekolekcyjnym “Dobrego Pasterza” rozpoczną się rekolekcje o tematyce wyzwolenia, na które zapraszamy.

6
. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17. 45 będzie medytacja maryjna a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 11. 30 będzie Msza św. i przygotowanie dzieci do I Komunii świętej, o godz. 16. 00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji, o godz. 17. 00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i zmianą tajemnic różańcowych. Składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego. Przed kościołami i na ulicach spotkamy wolontariuszy reprezentujących Rycerskie i Szpitalne Bractwo Św. Łazarza z Jerozolimy, którzy będą zbierać pieniądze na utworzenie przemyskiego Centrum Hospicyjnego „BETANIA”. Wolontariusze za ofiarowane datki będą wręczać żonkila, który jest międzynarodowym symbolem nadziei.

8. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży przy Ochotniczych Hufcach Pracy informuje, że prowadzi rekrutację do projektu „Od szkolenia do zatrudnienia”. Projekt jest skierowany do osób w wieku 18-24 lat, niepracujących i nieuczących się. Szczegółowe informacje w OHP przy ul. Okrzei 2.

9. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Wiesława KŁOS – ul. 22 stycznia 3. Niech dobry Bóg obdarzy ją życiem wiecznym: „Wieczne odpoczywanie…”.