Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

IV niedziela wielkanocna – 12 maja 2019 r.

1. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Zachęcamy do włączenia się w Dzieło Pomocy Powołaniom im. bł. ks. Jana Balickiego i wspierania powołanych modlitwą. Deklaracje znajdują się na bocznych ołtarzach naszego kościoła, można je podpisać i włożyć do skarbonki w kościele. (Dziś o godz. 17. 30 będzie nabożeństwo majowe).

2. We wtorek w liturgii przeżywać będziemy święto św. Macieja – apostoła, po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie formacyjne grupy apostolskiej Campus Misericordiae.

3. W środę na nabożeństwie majowym będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej, po wieczornej Mszy świętej będzie spotkanie z rodzicami i dziećmi przeżywającymi w przyszłą niedzielę Rocznicę Pierwszej Komunii świętej oraz spotkanie animatorów Róż Różańcowych.

4. W czwartek będziemy przeżywać święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Jak co tydzień w naszym kościele będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy na prywatną modlitwę.

5. W piątek w godz. 16. 30 – 17. 30 będzie spowiedź dla dzieci i rodziców przed rocznicą Komunii świętej. O godz. 18. 00 w domu rekolekcyjnym „Dobrego Pasterza” rozpoczną się rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, na które zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11. 30 będzie Rocznica I Komunii św. dzieci a na nabożeństwie majowym o godz. 17. 30 modlitwa za Ojczyznę z racji 19 dnia miesiąca. Składka mszalna przeznaczona będzie na parafie potrzebujące pomocy.

7. Stowarzyszenia katolickie organizują akcję “Dar na Stulecie”, które celem jest uczczenie stulecia urodzin Karola Wojtyły. Zachęcając do podjęcia akcji odsyłamy do plakatu w gablotce.

8. Centrum Edukacji Ekologicznej w Chmielniku k. Rzeszowa zaprasza uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum na dni otwarte Branżowej Szkoły o specjalizacji rolnictwo ekologiczne – szczegóły na plakacie.

9. Podkarpacki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęca rolników do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie za rok 2019. 15 maja mija podstawowy termin składania wniosków.

10. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana śp. Bolesław PIEJKO i Maria TROJNACKA – ul. 3 Maja 38B, Mariusz BĄK – ul. Wyczółkowskiego 1 oraz Marian BIEROWIEC – ul. Krasińskiego 21. Niech dobry Bóg obdarzy ich życiem wiecznym: „Wieczne odpoczywanie…”.