IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 08. 05. 2022 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 08. 05. 2022 r.

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw).

2. Cieszymy się, że również dzisiaj na Mszach o godz. 11.00 i 13.00 dwie grupy dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej. Już teraz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali dzieci do tego wydarzenia, rodzicom, dziadkom, ks. Andrzejowi, ks. Marcinowi i wszystkim, którzy przyczynili się, by ta uroczystość była piękna (p. Andrzejowi organiście za śpiew). Szczególnie dziękujemy rodzicom dzieci I Komunijnych za kwiaty i wystrój kościoła oraz za dar ołtarza dla naszej parafii, 2 nowe zestawy lekcjonarzy. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu Biały Tydzień – zapraszamy dzieci I Komunijne do udziału w nabożeństwach majowych o godz. 17.30 a po niej we Mszy Św.

4. W poniedziałek uroczystość św Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski, w modlitwie będziemy pamiętać o ks. bp Stanisławie Jamrozku. Po Mszy wieczornej spotkanie dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w salce przy kościele, a o godz. 19.00 w kościele spotkanie dzieci z kl. IV przed rocznicą I Komunii Św.

5. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie grupy Campus Misericordiae.

6. W środę w czasie nabożeństwa majowego Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej, a po Mszy wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

7. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy wieczornej spotkanie Straży Honorowej NSPJ. W piątek nabożeństwo wielkanocne Droga Światła o godz. 9.00.

8. W sobotę Msza św. o godz. 14.00 w naszym kościele, a po niej odsłonięcie i poświęcenie tablicy papieskiej na przystani wodnej przy moście na Sanie.

9. Rocznica I Komunii Św. w naszej parafii w najbliższą sobotę o godz. 18.00 – I grupa i w niedzielę o godz. 11.30 – II grupa. Dziś składka na potrzeby parafii, a za tydzień na parafie potrzebujące pomocy. Bractwo św. Łazarza dziękuję za ostatnią zbiórkę (4122 zł) na rzecz powstające hospicjum w Przemyślu.

10. Do wspólnoty parafialnej dołączył Igor Hubert OLSZÓWKA – życzymy dziecku i rodzicom nieustannej opieki Bożej, a odeszli do Pana: śp. Jadwiga WYRWICH– ul. Kosynierów i śp. Edward TOPCZEWSKI– Piaseczno. Niech dobry Bóg obdarzy ich życiem wiecznym: „Wieczne odpoczywanie…”.

Close Menu