1. (Dziś o godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic). Składka dzisiejsza przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji.

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej po o godz. 18. 00 będzie kolejne spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich a o godz. 19. 00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum. Od poniedziałku w salce na plebani będzie możliwość bezpłatnego rozliczenia PIT- ów podatkowych za rok 2018 i przekazania 1% podatku na cele Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Rozliczanie będzie od poniedziałku do piątku w godz. 17. 00 – 18. 00.

3
. We wtorek w liturgii wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę. O godz. 17. 00 będzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas szóstych.

4. W środę po Mszy św. wieczornej będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej oraz spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Z racji pierwszego czwartku miesiąca w godz. 15. 00 – 18. 00 będzie okazja do spowiedzi.

6. W piątek 8 lutego w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny BAKHITY przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Pomoc pokrzywdzonym polega na akcji: „Zamieńmy Noc w Moc Miłosierdzia”. O godz. 3. 00 (w nocy) można odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji współczesnych niewolników, ludzi porwanych i sprzedanych w niewolę

7. W przyszłą niedzielę w Przemyślu odbędą się uroczyste Obchody 79. Rocznicy Deportacji Polaków na Sybir pod hasłem „Zapal Znicz Wywiezionym”. O godz. 10. 00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza święta za Sybiraków, po Mszy świętej zapalimy znicze przed tablicą Sybiru oraz na Bakończycach w miejscu wywózki zesłańców. O godz. 11. 30 będzie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem ks. abp Adama Szala, na której śluby wieczyste złoży S. Estera DANELSKA z naszego zakonu SS. Benedyktynek. Z tego powodu kolejne spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej będzie w trzecią niedzielę miesiąca tj. 17 lutego. Z kolei na trzecią sobotę miesiąca tj. 16 lutego zaplanowana jest kolejna katecheza liturgiczna. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

8. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego została przyjęta Kornelia DARMOBID – dziecku i rodzicom życzymy trwania w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Kazimiera DŻOŃ – ul. Kosynierów 6 i Bolesław ORZECHOWSKI – ul. 22 stycznia 15. Niech dobry Bóg obdarzy ich życiem wiecznym: „Wieczne odpoczywanie…”.

Close Menu