IV NIEDZIELA ADWENTU – 20. 12. 2020 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU – 20. 12. 2020 r.

 

 

1. Zbliża się czas Świąt, zachęcamy do skorzystania ze Spowiedzi Św. podczas porannych rorat o godz. 6.30 i wieczornych Mszy adwentowych z udziałem dzieci o godz. 18.00. A w przeddzień Wigilii, w środę będziemy spowiadać w godz. 10. 00 – 12. 00 oraz 15. 00 – 18. 00 wraz z udzieleniem Komunii Św.

2. W czwartek o godz. 6. 30 zostanie odprawiona ostatnia Msza św. roratnia w tym roku, nie będzie całodziennej adoracji ani Mszy św. o godz. 18. 00. Będziemy modlić się za ks. abp. Adama Szala z racji imienin i rocznicy święceń biskupich. Czwartek jest także dniem Wigilii Bożego Narodzenia, zasiadając wieczorem do wieczerzy wigilijnej stwórzmy podniosłą atmosferę. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd.

3. W piątek przeżywamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą św. o północy zwaną Pasterką. W tym roku wyjątkowo będzie Msza św. o godz. 7. 00 i porządek niedzielny. W Boże Narodzenie, które jest Świętem Życia szczególnie zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, deklaracje znajdują się na ołtarzach bocznych naszego kościoła. Obrońcy życia tradycyjnie zaproszeni są na modlitwę różańcową na godz. 17. 30.

4. W sobotę 26 grudnia, w drugi dzień Bożego Narodzenia przeżywać będziemy święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę.

5. Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, w liście pasterskim na I Niedzielę Adwentu zachęcał wiernych i duszpasterzy, aby w ramach wizyty duszpasterskiej, organizowali spotkania w świątyni i modlili się o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Dlatego też zapraszamy parafian od 28 grudnia do 20 stycznia na Msze Św. wieczorne o godz. 18.00 i specjalne błogosławieństwo rodzin. Prosimy, aby przynieść do kościoła wodę, która zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy. Lista ulic, bloków i domów na każdy dzień znajduje się w gablotce parafialnej, na stronie internetowej i na kartkach rozłożonych na bocznych ołtarzach. Prosimy zabrać i przekazać innym, by wiedzieli, w którym dniu mogą przyjść.

6. W ostatnią niedzielę zebraliśmy na składkę 4070, 00 zł. na potrzeby naszej parafii, dziękujemy także indywidualnym ofiarodawcom i tym którzy wpłacili na konto – wszystkim serdecznie dziękujemy za ofiarność. Można nabyć świece, opłatki. sianko oraz kalendarz seminaryjny na rok 2021.

7. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta zwraca się z prośbą o wsparcie w formie świątecznych wypieków na stół wigilijny. Dary można składać w schronisku dla bezdomnych.

8. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Krystyna WACH – ul. Borelowskiego. Niech dobry Bóg przyjmie ją do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Close Menu