III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26. 01. 2020 r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26. 01. 2020 r.

inndeks

1. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Przyjęło nas w 1517 mieszkaniach. 490 mieszkań było zamkniętych z różnych powodów, odmówiono nam spotkania w 375 domach. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas, poświęcony czas, rozmowy i ciepłą atmosferę oraz za składane ofiary, Bóg zapłać. Od poniedziałku kancelaria parafialna na nowej plebanii będzie czynna w godzinach 16:30 – 17:30, a nie jak dotychczas od 16.00.

2. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego i zapraszamy na spotkania z Biblią w naszej parafii, które prowadzi p. Prof. Urszula Szwarc w każdy II i IV piątek miesiąca.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

4. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. A w liturgii wspominamy bł. Bronisława Markiewicza, prezbitera, będziemy modlić się za jego przyczyną i ucałujemy relikwie.

5. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy na Męski różaniec, który rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8.00 u OO. Franciszkanów, a potem procesja do naszej figury Niepokalanej. A wieczorem o godz. 17. 45 będzie medytacja maryjna, a po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski.

6. W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic, które prosimy przynieść z osłonkami. Składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji, a do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych. Z racji pierwszej niedzieli o godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.

10. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana: śp. Roman PACUŁA – ul. Kołłątaja. Niech dobry Bóg obdarzy go życiem wiecznym: „Wieczne odpoczywanie…”.

Close Menu