III niedziela wielkanocna – 5 maja 2019 r.

III niedziela wielkanocna – 5 maja 2019 r.

1. W dzisiejszą trzecią Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy Tydzień Biblijny, który przeżyjemy pod hasłem: “Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”. Zachęcamy także do Narodowego Czytania Pisma Świętego, a konkretnie przeczytania Ewangelii wg św. Jana. (O godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe z Litanią Loretańską i zmianą tajemnic).

2. W poniedziałek przeżywamy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, o godz. 17. 00 będzie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowani z klas szóstych a o godz. 19. 00 z klas siódmych szkoły podstawowej.

3
. W środę będziemy przeżywać uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski oraz modlić się za solenizanta ks. bp. Stanisława Jamrozka. O godz. 17. 30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej połączoną z nabożeństwem majowym. Po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie Koła Przyjaciół “Radia Maryja”. W parafii na Lipowicy będzie Msza św. odpustowa o godz. 18. 00.

4. W czwartek tradycyjnie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. U Ojców Reformatów o godz. 18. 00 odbędzie sie kolejny “Wieczór Zaufania”.

5. W piątek w godz. 16. 00 – 18. 00 w naszym kościele będzie spowiedź dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej, ich rodziców, chrzestnych i krewnych.

6
. W najbliższą sobotę o godz. 18. 45 w salce na plebani będzie dla wszystkich chętnych kolejna katecheza liturgiczna.


7
. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynającą Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, w parafii będziemy promować Dzieło Pomocy Powołaniom im. bł. ks. Jana Balickiego. O godz. 11. 30 w naszym kościele będzie uroczystość Pierwszej Komunii św. W celu uniknięcia tłoku prosimy mniej zainteresowanych Pierwszą Komunią o wybranie innej Mszy św. niedzielnej. Przypominamy też, że fotografowanie i filmowanie uroczystości jest możliwe tylko przez tych, którzy mają stosowne certyfikaty Kurii Metropolitalnej. O godz. 17. 30 będzie nabożeństwo majowe, składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.


8
. Koło Przyjaciół “Radia Maryja” w Żurawicy organizuje pielgrzymkę dla dzieci i młodzieży na Jasną Górę w dniu 25 maja. Koszt pielgrzymki pokrywają sponsorzy. Przypominamy również o możliwości skorzystania z pielgrzymki do Medjugorie, zapisy trwają do końca maja – szczegóły dotyczące pielgrzymek znajdziemy w gablotce.


9
. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego została przyjęta Liliana KĘDZIOR – dziecku i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana mieszkający przed laty przy ul. Krasińskiego 49 śp. Roman PASZKIEWICZ. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Close Menu