Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

IV niedziela wielkanocna – 22 kwietnia 2018 r.

1. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Zachęcamy do włączenia się w Dzieło Pomocy Powołaniom im. bł. ks. Jana Balickiego i wspierania powołanych modlitwą. Deklaracje znajdują się na bocznych ołtarzach naszego kościoła, można je podpisać i włożyć do skarbonki w kościele.

2. W poniedziałek w liturgii będziemy przeżywać Uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski, w środę święto św. Marka Ewangelisty. W środę o godz. 17. 30 będzie modlitwa różańcowa w intencji ochrony życia, małżeństwa i rodziny z racji 25 dnia miesiąca a na Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.

3. Od wtorku będziemy przeżywać Nowennę do św. Anioła Stróża Polski i modlić się za naszą Ojczyznę.

4. W czwartek jak co tydzień w naszym kościele będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy na prywatną modlitwę.

5. W piątek zakończymy akcję rozliczania PIT-ów podatkowych w naszej parafii.

6. 7 maja o godz. 19.00 w kaplicy parafii pw. św. Jana z Dukli przy ul. Reymonta 1 rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie dla młodzieży. Zapisy w dniu rozpoczęcia katechizacji.

7. Do końca kwietnia trwają zapisy na zajęcia plastyczne w roku szkolnym 2018/2019 do Pracowni Plastycznej przy ul. Borelowskiego 9 należącej do Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu. Zapraszamy dzieci i młodzież, zgłoszeń dokonują rodzice w siedzibie MDK przy ul. św. Józefa 6.

8. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu św. zostały włączone dzieci: Klara TRUBAS i Marta WOJDYŁA – dzieciom i rodzicom życzymy mocnej wiary. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana śp. Władysław JACUŁA – ul. Borelowskiego 17A, Jan WARCHOŁ – ul. Borelowskiego 11 i Maria KOŚMIDEK – ul. Grunwaldzka 6. Niech dobry Bóg obdarzy ich życiem wiecznym: „Wieczne odpoczywanie…”