Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

III niedziela okresu zwykłego – 27 stycznia 2019 r.

1. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Informujemy, że przyjęto nas w 1467 mieszkaniach lub domach. 504 mieszkań było zamkniętych z różnych powodów, odmówiono nam spotkania w 425 domach, co stanowi ok. 18% – nie licząc domów zamkniętych. Dziękujemy tym, którzy nas przyjęli, za życzliwe spotkania i rozmowy, poświęcony czas i ofiary składamy serdeczne: „Bóg zapłać”! Zauważamy, że nadal nasza parafia się zmniejsza, przybywa pustych mieszkań, ludzi starszych i chorych, młodzi doświadczają bezrobocia, ok. 800 młodych ludzi przebywa nadal na emigracji zarobkowej. Wszystkich zachęcamy do trwania w wierze i dawania świadectwa do czego motywuje nas hasło duszpasterskie: „W mocy Ducha Świętego”.

2. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. O godz. 19. 00 w salce na plebani będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych szkoły podstawowej.

3. W środę w liturgii wspominamy bł. Bronisława Markiewicza, prezbitera, będziemy modlić się za jego przyczyną i ucałujemy relikwie. Na Mszy św. wieczornej będzie Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej a po modlitwie spotkanie animatorów Róż Różańcowych.

4. W czwartek w liturgii wspominamy św. Jana Bosko, prezbitera. W parafii Księży Salezjanów o godz. 17. 00 będzie uroczysta Msza św. ku jego czci połączona z udzieleniem młodzieży sakramentu bierzmowania. W naszym kościele będzie tradycyjna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek w godzinach porannych odwiedzimy chorych, spowiadać będziemy od godz. 15. 00. O godz. 16. 30 będzie dodatkowa Msza święta zwłaszcza dla dzieci i młodzieży a po wieczornej Mszy św. adoracja najświętszego Sakramentu do godz. 21. 00 i zakończy się Apelem Jasnogórskim. Tym razem o przewodniczenie w modlitwie prosimy członków Łańcucha Apostolskiej Miłości a potem młodzież.

6. W pierwszą sobotę miesiąca przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7. 00, 8. 30, 10. 00, 16. 30 i 18. 00. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic, które przynieśmy z osłonkami, by nie niszczyć świątyni. Święto Ofiarowania Pańskiego to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, będziemy modlić się za nasze Siostry Benedyktynki, Siostry Opatrzności Bożej i Sługi Jezusa. Składka z 2 lutego przeznaczona będzie na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. W sobotę o godz. 17. 45 będzie medytacja maryjna, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec Fatimski. Po modlitwie będziemy rozbierać choinki – prosimy młodzież o pomoc.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji. W kościele OO. Reformatów o godz. 13. 30 zostanie odprawiona Msza św. dla studentów w intencji o błogosławieństwo Boże na czas egzaminów, podczas której odbędzie się obrzęd błogosławieństwa indeksów.

8. Przypominamy, że Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające przy naszej parafii i Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. św. Józefa 6 serdecznie zapraszają dzieci do lat 10 na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 24 lutego (w niedzielę) w MDK. Koszt 5 zł. Zapisy w zakrystii po Mszy świętej, kancelarii parafialnej lub MDK. Szczegóły na plakacie.

9. Od 4 lutego w salce na plebani będzie możliwość bezpłatnego rozliczenia PIT- ów podatkowych za rok 2018 i przekazania 1% podatku na cele Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Rozliczanie będzie od poniedziałku do piątku w godz. 17. 00 – 18. 00.

10. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Teresa DRYMAJŁO – ul. 22 stycznia 17. Niech dobry Bóg obdarzy ją życiem wiecznym: „Wieczne odpoczywanie…”.

11. Módlmy się w intencji wszystkich rodzin z naszej parafii a szczególnie tych, które odwiedziliśmy podczas wizyty duszpasterskiej: „Zdrowaś Mario…Królowo rodzin…”.