III niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.

III niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018 r.

1. W trzecią niedzielę Adwentu Kościół zaprasza nas do radości, ponieważ zbliża się przyjście Zbawiciela. Dziś o godz. 17. 45 będzie Nowenna do Dzieciątka Jezus, a przez cały tydzień na Mszy św. wieczornej. Serdecznie zachęcamy do przychodzenia na Roraty codziennie o godz. 6. 30.

2. Od poniedziałku do środy będziemy modlić się o chrześcijańskie życie rodzin z racji Kwartalnych Dni Modlitw. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będzie zbiórka ministrantów i przygotowanie kolędy. W archikatedrze o godz. 19. 00 odbędzie się koncert dedykowany ks. abp. Ignacemu Tokarczukowi z racji 100. rocznicy urodzin i przygotowany przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej i chór „MAGNIFICAT”.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Rycerstwa św. Michała Archanioła.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej oraz na Modlitwę za Ojczyznę z racji 19 dnia miesiąca.

5
. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która tradycyjnie będzie przez cały dzień. O godz. 17. 30 w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbędzie się „Wieczór Kresowy” – spotkanie z profesorem Stanisławem NICIEJĄ, kolęda i opłatek kresowian.

6. W sobotę 22 grudnia będzie nasza spowiedź świąteczna. Spowiadać będziemy w godz. 10. 00 – 12. 00 oraz 16. 00 – 20. 00 z przerwą na Mszę św. wieczorną. W tych samych godzinach ostatnia spowiedź przed świętami w naszym dekanacie będzie w parafii św. Brata Alberta i na Kazanowie. Zachęcamy wszystkich wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i nie odkładanie go na niedzielę. W sobotę po zakończeniu spowiedzi będzie dekorowanie choinek oraz do budowa szopki, bardzo prosimy młodzież zrzeszoną w grupy parafialne o pomoc.

7. Najbliższa niedziela jest czwartą – ostatnią niedzielą Adwentu. Na Mszy św. o godz. 11. 30 będzie poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus i szopek Bożego Narodzenia, prosimy dzieci o przyniesienie figurek i szopek.

8
. W czwartek 27 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii, program całej wizyty znajduje się już na parafialnej stronie internetowej.

9. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta zwraca się z prośbą o wsparcie w formie świątecznych wypieków na stół wigilijny. Dary można składać w schronisku dla bezdomnych przy ul. Focha 12.

10. W ostatnim tygodniu złożyliśmy na tacę kwotę 4340, 00 zł., w ostatnim miesiącu 9. ofiarodawców ofiarowało 1040, 00 zł. na potrzeby naszej parafii. Serdecznie dziękujemy – „Bóg zapłać”.

11. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie Chrztu świętego zostały przyjęta dzieci: Bartłomiej BURDZIAK i Szymon STROJECKI – dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana śp. Zofia DAŃCZURA – ul. Krasińskiego 16 i Piotr ŁABĘDZKI – ul. Pl. Konstytucji 3 Maja 3. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Close Menu