III niedziela wielkanocna – 15 kwietnia 2018 r.

III niedziela wielkanocna – 15 kwietnia 2018 r.

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną rozpoczynającą Tydzień Biblijny i drugie Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Kościół dziś zachęca szczególnie do przeczytania Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian. Przed kościołami i na ulicach możemy spotkać wolontariuszy reprezentujących Rycerskie i Szpitalne Bractwo Św. Łazarza z Jerozolimy, którzy zbierają pieniądze na utworzenie przemyskiego hospicjum.

2. We wtorek o godz. 18. 00 będzie Msza św. i kolejna katecheza w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Po Mszy św. wieczornej będzie także spotkanie Rycerstwa św. Michała Archanioła.

3. W środę o godz. 18. 00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej, po modlitwie będzie spotkanie formacyjne animatorów Róż Różańcowych.

4. W czwartek tradycyjnie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. będzie modlitwa za Ojczyznę z racji 19 dnia miesiąca. W tym dniu OO. Franciszkanie rozpoczynają dla chętnych cykl spotkań formacyjnych prezentujących przesłania chrześcijaństwa – dodatkowa informacja w gablotce.

5. Do piątku zapisujemy osoby należące do wspólnot „MARGARETKA” i wszystkich modlących się za kałanów na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa. Wyjazd 28 kwietnia o godz. 4. 00 z parafii od strony Sanu, koszt – 70 zł. Zapisy z wpłatą i numerem PESEL w kancelarii parafialnej.

6. W najbliższą sobotę o godz. 18. 00 ks. bp Stanisław Jamrozek udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Spowiedź młodych przed bierzmowaniem będzie w piątek o godz. 17. 00. Również w sobotę w Seminarium Duchownym odbędzie się Kongres Nauczycieli i Wychowawców nt. patriotyzmu a wieczorem u OO. Franciszkanów Wieczór Uwielbienia – szczegóły o tych wydarzenia znajdziemy na plakatach w gablotce.

7. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynającą Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, w parafii będziemy promować Dzieło Pomocy Powołaniom im. bł. ks. Jana Balickiego.

8. W dniach 28-29 kwietnia w Centrum Kulturalnym przy ul. Konarskiego 9 odbywać się będą Międzynarodowe Warsztaty Muzyki „GOSPEL” – szczegóły na plakatach. Także w niedzielę 29 kwietnia Duszpasterstwo Turystyczne rozpoczyna letni sezon turystyczny i powitanie wiosny w Bieszczadach – szczegóły w gablotce.

9. W ostatnią niedzielę złożyliśmy na tacę 3910, 00 zł. na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim serdecznie dziękujemy za materialną troskę o naszą parafię i kościół – „Bóg zapłać”.

10. W minionym tygodniu wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Anna KLOC i Paweł KURASZ – życzmy im udanego małżeństwa i opieki Świętej Rodziny. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do Pana: śp. Janina KOTUŁA – ul. ks. Piotra Skargi 3 i Maria GŁOWACZ z Jarosławia. Niech dobry Bóg przyjmie je do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

 

Close Menu