Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

II niedziela okresu zwykłego – 20 stycznia 2019 r.

1. Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wśród migrantów znajduje się wielka rzesza Polaków, przebywająca poza granicami naszego kraju. Kościół zachęca do modlitwy w intencjach tych rodzin, które doświadczają ciężaru rozłąki z bliskimi osobami. Zachęca także naszych rodaków przebywających w różnych zakątkach świata, by wdzięczną modlitwą otoczyli w tym dniu tych, którym zawdzięczają przyjęcie, odpowiednie warunki życia, godną pracę i godziwe płace. Przeżywamy dziś także Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan i modlimy się o jedność rozdzielonego Kościoła. (Dziś o godz. 16. 00 zapraszamy na „Koncert Kolęd i Pastorałek”).

2. W poniedziałek w liturgiczne wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy zakończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Prosimy aby dziś w zakrystii zgłosili się ci, którzy nie byli w domu i pragną być jeszcze odwiedzeni. W poniedziałek i wtorek módlmy się za naszych seniorów z racji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

3. Od wtorku kancelaria parafialna będzie czynna w tradycyjnych godzinach 16. 00 – 17. 30.

4. W środę o godz. 18. 00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

5. W czwartek w liturgii wspominamy św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, jak co tydzień zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek w Święto Nawrócenia św. Pawła kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Każdy, kto w tym tygodniu cokolwiek uczynił lub jeszcze uczyni dla jedności Kościoła przez modlitwę, post lub jałmużnę może w piątek uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W piątek o godz. 17. 30 będzie modlitwa różańcowa w intencji poszanowania życia, małżeństwa i rodziny z racji 25 dnia miesiąca.

7. W sobotę w liturgii wspominamy św. biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu przez cały dzień będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której z woli ks. abp. Adama Szala będziemy modlić się o powołania. W archikatedrze o godz. 12. 00 będzie Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa a po niej uroczystość poświęcenia Figury Anioła Stróża Polski. Przed uroczystością o godz. 11. 30 odbędzie się koncert zespołu „Mała Armia Janosika”.

8. W przyszłą niedzielę w Muzeum Narodowych Ziemi Przemyskiej odbędzie się konferencja naukowa pt.: „Polacy na Wschodzie”. Konferencja rozpocznie się Mszą św. odprawianą w Archikatedrze o godz. 10. 00.

9. W dniach 12-17 lutego w Przemyślu odbędzie się zimowa edycja warsztatów formacyjno-muzycznych dla młodzieży. Zgłoszenia do 3 lutego – szczegóły w Internecie.

10. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające przy naszej parafii i Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. św. Józefa 6 serdecznie zapraszają dzieci do lat 10 na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 24 lutego (w niedzielę) w MDK. Koszt 5 zł. Zapisy w zakrystii po Mszy świętej, kancelarii parafialnej lub MDK. Szczegóły na plakacie.

11. W ostatnim tygodniu złożyliśmy na tacę kwotę 4670, 00 zł., w ostatnim miesiącu 12. ofiarodawców ofiarowało 1080, 00 zł. a członkowie Róż Różańcowych złożyli 1000, 00 zł. na potrzeby naszej parafii. Wszystkim serdecznie dziękujemy – „Bóg zapłać”.

12. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego został przyjęty Mateusz PIETRZAK – rodzicom i dziecku życzymy mocnej wiary. Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana śp. Stanisław ZIĘTARA – ul. Hoffmanowej 3. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

13. Módlmy się w intencji wszystkich rodzin z naszej parafii a szczególnie tych, które odwiedziliśmy w minionym tygodniu podczas wizyty duszpasterskiej: „Zdrowaś Mario…Królowo rodzin…”.