II NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA- 03. 01. 2021 r.


1.(Dziś o godz. 17. 15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe ze zmianą tajemnic).

2. W ramach wizyty kolędowej zapraszamy w najbliższym tygodniu kolejne rodziny na Msze Św. o godz. 18 i po niej błogosławieństwo rodzin. Lista ulic, bloków i mieszkań znajduje się na kartkach rozłożonych na bocznych ołtarzach. Przypominamy o przyniesieniu wody do poświęcenia.

3. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, Msze św. w porządku niedzielnym z poświęceniem kredy i kadzidła. Kredą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem, naznaczmy na drzwiach mieszkań litery: C+M+B+2021 czyli: „Christus Mansionem Benedicat”. Napis na drzwiach domu poświęconą kredą jest znakiem, że przyjęliśmy Objawienie Boże. W środę także o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej.

4. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z dyżurem kapłana w konfesjonale w godz. 15. 00 – 18. 00.

5. Z racji, że pierwszy piątek stycznia wypadł w Uroczystość Bożej Rodzicielki, to w najbliższy piątek udamy się do chorych z Komunią Św. Prosimy o przekazanie tej informacji naszym chorym.

6. W niedzielę Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

7. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Adam MAJGIER – ul. Borelowskiego. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Close Menu