Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

I niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

1. Przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu. (O godz. o godz. 17. 00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Podczas nabożeństwa będzie można złożyć ofiarę na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu). Na ołtarzach bocznych naszego kościoła znajdują się skarbonki Caritas, które możemy wykorzystać do praktykowania jałmużny. Skarbonki będziemy składać w kościele w Niedzielę Miłosierdzia po Wielkanocy. Jako jałmużnę możemy również zakupić baranki wielkanocne w cenie 5 zł. oraz paschaliki w cenie 7 zł. Paschaliki na wzór świecy wigilijnej zapalamy podczas śniadania wielkanocnego jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego.

2. W poniedziałek o godz. 17. 00 będzie spotkanie formacyjne dla klas VII szkoły podstawowej z racji przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

3
. We wtorek po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie formacyjne grupy apostolskiej Campus Misericordiae.


4
. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej, po modlitwie będzie spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół „Radia Maryja”.

5. W czwartek o godz. 18.00 u Ojców Reformatów odbędzie się kolejny „Wieczór Zaufania” o godz. 19. 00 przy archikatedrze rozpocznie się miejska plenerowa Droga Krzyżowa i przejdzie ul. Kapitulną, Tatarską i Przemysława pod Krzyż Zawierzenia. Prosimy o przyniesienie świec. W naszym kościele będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

6
. W piątek będzie Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży i dorosłych o godz. 17. 00 prowadzona przez Akcję Katolicką. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie by zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można również uzyskać we wszystkie piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy: „O dobry i najsłodszy Jezu” – tekst modlitwy znajduje się na ołtarzu przy obrazie św. Faustyny.

7. OO. Franciszkanie zapraszają w sobotę o godz. 19. 30 na kolejny „Wieczór Uwielbienia” z modlitwą o uzdrowienie.

8. W przyszłą drugą niedzielę Wielkiego Postu będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszek na potrzeby misji – o przeprowadzenie kwesty proszona jest grupa apostolska Campus Misericordiae. O godz. 16. 00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 17. 00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

9
. W kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy młodzieży na Archidiecezjalne Spotkanie Młodych do Dukli. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia. Koszt trzydniowego spotkania wraz z dojazdem i ubezpieczeniem wynosi 90 zł. W spotkaniu może uczestniczyć młodzież począwszy od klasy ósmej szkoły podstawowej i starsza. Zapisy trwają do 14 marca.

10. Siostry Opatrzności Bożej serdecznie zapraszają młodzież na spotkania ewangelizacyjne, które będą odbywały się w każdy piątek o godz. 18. 30 w domu Sióstr przy ul. Krasińskiego 33. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 15 marca – szczegóły na plakacie w gablocie.

11. Caritas naszej Archidiecezji informuje o działającej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego znajdującej się przy ul. Kapitulnej 1. Wypożyczyć można 40 różnych urządzeń, ich spis znajduje się w gablocie parafialnej.

12. Niepubliczne Przedszkole „Mały Nazaret” ogłasza nabór dzieci na rok szkolny 2019/2020. zainteresowani proszeni są o zgłoszenie się do placówki przy ul. Krasińskiego 24.