I NIEDZIELA ADWENTU – 29. 11. 2020 r.

I NIEDZIELA ADWENTU – 29. 11. 2020 r.

1. Rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Zapraszamy do przeżywania Adwentu wraz z Matką Bożą, zwłaszcza przez Msze Św. roratnie, które będą odprawiane w naszej parafii codziennie oprócz niedziel o godz. 6. 30, a Msze Św. adwentowe z udziałem dzieci o godz. 18.00. Dzieci otrzymają bombki dobrych uczynków, które później zawieszą na choinkę w kościele. (Dziś o godz. 17.15 wypominki i różaniec, a po nim pierwszy dzień Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia).
2. W poniedziałek będziemy obchodzić święto św. Andrzeja Apostoła, dzień Imienin księdza Andrzeja, pamiętajmy o Nim w modlitwie i powierzajmy Bogu Jego posługę w naszej parafii.
3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.
4. W czwartek od rana będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z dyżurem kapłana w konfesjonale w godz. 15. 00 – 18. 00 z racji pierwszego czwartku miesiąca.
5. Z racji pierwszego piątku miesiąca rano udamy się do chorych, będzie to także komunia przedświąteczna. Prosimy o zgłoszenie do kancelarii, jeśli ktoś z chorych życzy sobie w innym terminie przyjście księdza. W tym dniu będziemy spowiadać w godz. 15. 00 – 18. 00. O godz. 16. 30 będzie dodatkowa Msza Święta. Po Mszy wieczornej adoracja do godz. 20.00.
6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17. 15 będzie medytacja maryjna a po niej Różaniec Fatimski i Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem.
7. Podczas Adwentu będziemy w kościele rozprowadzać świece Caritas, które zapalamy przy wieczerzy wigilijnej – minimalna kwota 6 zł. O rozprowadzanie świec prosimy członków grupy apostolskiej Campus Misericordiae.
8. Nasze Siostry Benedyktynki jak co roku będą rozprowadzać opłatki na wigilie, można je będzie dostać na furcie klasztornej jak i w zakrystii.
9. Niestety coraz częściej zdarzają się przypadki wandalizmu w kościołach w naszym mieście, ostatnio rozbito szybę w kościele na Kazanowie, wcześniej u Salezjanów, także i u nas wczorajsze poniszczenie świecy adwentowej i wrzucenie zapalonych zapałek do skrzynek. Musimy chronić nasz zabytkowy kościół od profanacji i dlatego w ciągu dnia będziemy zamykać kościół z pozostawieniem otwartych drzwi zewnętrznych. Będzie można wejść do kruchty i na klęcznikach się pomodlić, jednak nie będzie wejścia do wnętrza kościoła.
10. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do Pana: śp. Krystyna KOWALSKA – ul. Krasińskiego i śp. Elżbieta HAMRYSZCZAK – ul. 3 Maja. Niech dobry Bóg przyjmie je do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Close Menu