I NIEDZIELA ADWENTU – 28. 11. 2021 r.

I NIEDZIELA ADWENTU – 28. 11. 2021 r.

 

 

1. Rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Zapraszamy do przeżywania Adwentu wraz z Matką Bożą, zwłaszcza przez Msze Św. roratnie, które będą odprawiane w naszej parafii codziennie oprócz niedziel o godz. 6.30. Idąc za zachętą ks. Arcybiskupa, podczas tegorocznych rorat będziemy rozważać poszczególne części liturgiczne Mszy Św.

2. Zapraszamy również wszystkie dzieci na Msze św. adwentowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dla dzieci przygotowaliśmy lampiony, pamiątki uczestnictwa w roratach oraz nagrody. Szczególnie prosimy o obecność dzieci z klas III i IV. (Dziś o godz. 17.15 wypominki i różaniec). W poniedziałek wypominki o godz. 17.15 i pierwszy dzień Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia.

2. We wtorek będziemy obchodzić święto św. Andrzeja Apostoła, dzień Imienin księdza Andrzeja, pamiętajmy o Nim w modlitwie i powierzajmy Bogu Jego posługę w naszej parafii.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej, a po Mszy wieczornej spotkanie dla Akcji Katolickiej

4. W pierwszy czwartek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z dyżurem kapłana w konfesjonale w godz. 15.00 – 18.00 z racji pierwszego czwartku miesiąca. A po Mszy wieczornej spotkanie dla Bractwa i Rodziny Szkaplerznej.

5. Z racji pierwszego piątku miesiąca rano udamy się do chorych, a potem spowiedź św. w godz. 15.00 – 18.00. O godz. 16.30 będzie dodatkowa Msza Święta. Po Mszy wieczornej adoracja do godz. 20.00 prowadzona przez Bractwo i Rodzinę Szkaplerzną.

6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.15 będzie medytacja maryjna a po niej Różaniec Fatimski i Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem. W pierwszą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.

7. OO. Franciszkanie i Wspólnota Posłani w Duchu zapraszają dnia 4 grudnia o godz. 18.30 do kościoła św. Marii Magdaleny na wieczór uwielbienia. Szczegóły w gablotce.

8. Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich i młodzieżowej grupie RAM za zorganizowanie zabawy “Andrzejek” dla ministrantów i scholi.

9. W celu pozyskania środków na odnowienie figury Matki Bożej Niepokalanej została uruchomiona internetowa zbiórka pieniędzy na https://zrzutka.pl/d87mv6. Wchodząc na tę stronę i wpłacając ofiarę można także pomóc w ratowaniu tej figury.

10. Zapraszamy za tydzień na kiermasz świąteczny zorganizowany przy naszym kościele przez wychowawców i wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przemyślu.

11. Nasze Siostry Benedyktynki, jak co roku będą rozprowadzać opłatki na wigilie, można je będzie dostać na furcie klasztornej jak i w zakrystii.

12. Od najbliższej niedzieli będziemy rozprowadzać świece wigilijne Caritas – minimalna kwota 7 zł. O rozprowadzanie świec prosimy członków grupy apostolskiej Campus Misericordiae.

13. Katechezy przedmałżeńskie w miesiącu grudniu będą prowadzone w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Przemyślu. Pierwsze spotkanie 1 grudnia o godz. 19.00 w sali katechetycznej.

14. W naszej parafii powstała propozycja stworzenia chóru, który uświetniałby liturgię świąt i uroczystości, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewu na spotkanie w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. do sali przy kościele.

15. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana: śp. Andrzej CHRAMIEC – ul. 22 Stycznia. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Close Menu