Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

I niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

1. Dziś rozpoczął się nowy Rok Liturgiczny, który będzie przeżywany w Kościele pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Czas radosnego i pobożnego oczekiwania na Boże Narodzenie jakim jest Adwent przeżywajmy wraz z Matką Bożą, zwłaszcza przez Msze święte roratnie, które będą odprawiane w naszej parafii codziennie oprócz niedziel o godz. 6. 30. Uczestniczący w Roratach zwłaszcza dzieci i młodzież będą wyrażać swoje czuwanie przez palenie lampionów. Codziennie będą również losowane figurki: Matki Bożej i św. Józefa, które dziecko może na jeden dzień zabrać do swojego domu. Adwent to również czas podejmowania wyrzeczeń. Na ołtarzach bocznych naszego kościoła wyłożone są deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka – zapraszamy do podejmowania dobrowolnej abstynencji. (Dziś o godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe, zmiana tajemnic różańcowych i Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej). Dzisiejsza składka mszalna przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę 22 grudnia.

2. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. O godz. 17. 00 będzie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas szóstych szkoły podstawowej a po Mszy świętej wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie podsumowanie Szkoły Modlitwy w salce na plebani.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej, po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W czwartek w liturgii wspominamy św. Mikołaja – biskupa, od bardzo popularnego świętego uczmy się postawy dobroci i hojności. W czwartek od rana będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z dyżurem kapłana w konfesjonale w godz. 15. 00 – 18. 00 z racji pierwszego czwartku miesiąca. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Rodziny Szkaplerznej i Bractwa Szkaplerznego w salce na plebani.

6. W piątek w liturgii wspominamy św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Z racji pierwszego piątku miesiąca rano odwiedzimy chorych oraz będziemy spowiadać w godz. 15. 00 – 18. 00. O godz. 16. 30 będzie dodatkowa Msza święta zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, tym razem o przewodniczenie w modlitwie prosimy członków Dzieła Pomocy Powołaniom a potem młodzież. Adoracja zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21. 00. Po Mszy św. wieczornej będzie także spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa a o godz. 18. 00 w domu rekolekcyjnym „Dobrego Pasterza” rozpoczną się rekolekcje o tematyce wyzwolenia, na które zapraszamy.

7. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszej parafii będą o godz. 6. 30, 8. 30, 10. 00 16. 30 i 18. 00. Na Mszę św. o godz. 18. 00 zapraszamy wszystkie dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej z racji swojego patronalnego święta. Po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo: „Akatyst ku czci Matki Bożej”, które odbędzie się zamiast comiesięcznej sobotniej katechezy liturgicznej. Nabożeństwo to pochodzi z VI wieku, powstało na Wschodzie i w całości jest śpiewane. Teksty dla wiernych zostaną wydrukowane. Po nabożeństwie dla chętnych odprawiona zostanie recytowana Msza trydencka. W parafii OO. Franciszkanów o godz. 19. 30 odbędzie się Wieczór Uwielbienia – szczegóły na plakacie. Zachęcamy także do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, deklaracje znajdą się na bocznych ołtarzach naszego kościoła. Zgodnie z objawieniami z 1947 roku w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia o godz. 12. 00 jest „Godzina Łaski dla Całego Świata”, zachęcamy do modlitewnego czuwania podczas tej godziny i wypraszania sobie łask za pośrednictwem Maryi.

8
. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołami na Wschodzie, przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten cel. O przeprowadzenie kwesty prosimy grupę apostolska Campus Misericordiae, natomiast składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. O godz. 11. 30 będzie Msza św. i katecheza dla dzieci – wszystkich należących do naszej parafii – z racji przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.


9
. Przypomnijmy sobie obowiązujące nas Przykazania Kościelne:

♦ W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.
♦ Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
♦ Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.
♦ Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a w okresie Wielkiego Postu powstrzymać się od udziału w zabawach.
♦ Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

10. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do Pana: śp. Stanisława BRONIARZ – ul. Wyspiańskiego 3, Krystyna LACH – ul. Barska 11 i Kazimiera DOMBROWSKA – ul. 22 stycznia 3. Niech dobry Bóg przyjmie je do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.