I NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019

I NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019

inndeks

1. Rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny, przeżywany pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. Adwent przeżywajmy wraz z Matką Bożą, zwłaszcza przez Msze Św. roratnie, które będą odprawiane w naszej parafii codziennie oprócz niedziel o godz. 6. 30, a Msze Św. adwentowe z udziałem dzieci o godz. 18.00. (Dziś o godz. 17. 00 będzie nabożeństwo różańcowe, zmiana tajemnic różańcowych i Nowenna przed Niepokalnym Poczęciem). Dziś po każdej Mszy poświęcenie opłatków na stół wigilijny i możliwość ich nabycia w krużagankach kościoła, jak również świece Caritas (minimalna kwota za świece 6zł).

2. W poniedziałek o godz. 17. 00 będzie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas szóstych szkoły podstawowej, a po Mszy świętej wieczornej spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej, po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W czwartek od rana będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu z dyżurem kapłana w konfesjonale w godz. 15. 00 – 18. 00 z racji pierwszego czwartku miesiąca. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Rodziny Szkaplerznej i Bractwa Szkaplerznego w salce na plebani.

6. Z racji pierwszego piątku miesiąca rano odwiedzimy chorych oraz będziemy spowiadać w godz. 15. 00 – 18. 00. O godz. 16. 30 będzie dodatkowa Msza Święta. A po niej wyjątkowo adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i nowenna przed Niepokalanym Poczęciem, po Mszy wieczornej adoracji już nie będzie. Z racji wspomnienia św. Mikołaja zapraszamy szczególnie kandytatów na ministrantów, ministrantów, lektorów, scholę i młodzież parafialną oraz wszystkie dzieci i rodziców na Msze Świętą o godz. 18.00, a po Mszy na spotkanie ze św. Mikołajem. Zainteresowanych rodziców dzieci prosimy o kontakt w zakrystii.

7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 u Franciszkanów rozpocznie się Męski Różaniec, który zakończy się modlitwą przy naszej figurze Matki Bożej Niepokalanej, a o godz. 17. 15 będzie medytacja maryjna a po niej Różaniec Fatimski i Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem.

8. W niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP oraz Dzień Solidarności z Kościołami na Wschodzie, przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszki na ten cel. O przeprowadzenie kwesty prosimy grupę apostolska Campus Misericordiae, natomiast składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. O godz. 11. 30 będzie Msza św. i rozdanie medalików oraz katecheza dla dzieci – wszystkich należących do naszej parafii – z racji przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.

9. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie Chrztu św. Został0 włączone dziecko: Julia Aleksandra BEŃKO, życzymy dziecku i rodzicom kroczenia drogą wiary. A z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do Pana: śp. Romana BOSAK – ul. Borelowskiego i śp. Urszula KORAB – ul. Kołłątaja. Niech dobry Bóg przyjmie je do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Close Menu