Grupa powstała we wrześniu 2016 roku przez połączenie Grupy Biblijnej, Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz Zespołu Charytatywnego i liczy kilkanaście osób.

  1. Nazwa: Pole Miłosierdzia (przyjęta z ŚDM – Kraków 2016).
  2. Charakter grupy (chryzmat): modlitewno - biblijno – charytatywno – apostolski.
  3. Spotkania: comiesięczne (II wtorek miesiąca po Mszy św. wieczornej).
  4. Formacja - przebieg spotkania:

♦ modlitwa: w jednym miesiącu Koronka do Bożego Miłosierdzia, w innym Nieszpory z brewiarza,

♦ kwadrans biblijny (refleksja nt. Ewangelii z dnia: widzieć, ocenić, działać),

♦ konferencja kapłana (wg programu formacyjnego roku duszpasterskiego),

♦ sprawy organizacyjne - apostolskie: zbiórki do puszek, podpisy – protesty, wigilia dla seniorów, działalność charytatywna, dyżury modlitewne (I piątek miesiąca), prowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia w niedziele, udział w rekolekcjach…

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania Dzieło BiblijneGrupa Biblijna w naszej parafii powstała w 2002 roku i liczyła 10 osób. W 2016 roku grupa została przyłączona do grupy apostolskiej Campus Misericordiae. Członkowie zbierają się w drugi wtorek miesiąca na studium Biblii w ramach spotkań Campus Misericordiae. Praktykujemy modlitwę Pismem świętym, poznajemy metody czytania i egzegezy Słowa Bożego. Niektórzy nasi członkowie uczestniczyli w Archidiecezjalnym Kursie Biblijnym, który odbywał się przy naszej parafii. Angażujemy się także w adoracje i nabożeństwa, czytamy Słowo Boże podczas liturgii oraz uczestniczymy w ćwiczeniach biblijnych “Spotkania z Biblią”.

Strona Dzieła Biblijnego Archidiecezji Przemyskiej

 

 

 

Krucjata Wyzwolenia Człowieka rozpoczęła swą działalność w naszej parafii w 1984 roku. W 2016 roku została przyłączona do grupy apostolskiej Campus Misericordiae. Członkowie zbierają się w drugi wtorek miesiąca w ramach spotkań Campus Misericordiae.

Co miesiąc w kaplicy domu rekolekcyjnego Dobrego Pasterza organizowane są rekolekcje o tematyce wyzwolenia organizowane przez KWC, podczas których niektórzy posługują jako animatorzy. W rekolekcjach uczestniczą ludzie z różnych stron Polski. W naszej parafii przy różnej okazji Promujemy Krucjatę, współpracujemy z ruchem AA, organizujemy pielgrzymki trzeźwościowe do Kalwarii Pacławskiej, Krościenka i Niepokalanowa. Przez swoją posługę i podjętą abstynencję staramy się pomagać uzależnionym na drodze do wolności. Od 2012 roku w parafii istnieje Stanica Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania logo caritasZespół Charytatywny w naszej parafii powstał niemalże wraz z nią tj. w 1970 roku. Apogeum swojej działalności przeżywał w latach 80-tych, zwłaszcza podczas stanu wojennego. Wtedy to w naszej parafii i Klasztorze zorganizowany został punkt przeładunkowy i rozdzielczy darów zagranicznych a potem apteka darmowych leków. Ostatnio Zespół liczył 11 członków. W 2016 roku Zespół Charytatywny został przyłączony do grupy apostolskiej Campus Misericordiae. Członkowie zbierają się w drugi wtorek miesiąca w ramach spotkań Campus Misericordiae. Celem naszym jest posługa miłosierdzia wobec chorych, cierpiących, samotnych i potrzebujących pomocy. Organizujemy kwesty, roznosimy paczki żywnościowe po domach, odwiedzamy chorych, urządzamy spotkania wigilijne, wspomagamy bezdomnych z Towarzystwa im., Św. Brata Alberta oraz współpracujemy z Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Strona “Caritas” Archidiecezji Przemyskiej

Close Menu