XV niedziela okresu zwykłego – 15 lipca 2018 r.

XV niedziela okresu zwykłego – 15 lipca 2018 r.

1. Dziś przy naszym kościele będzie można złożyć ofiarę do puszki na budujący się przy Archikatedrze pomnik Świętego Anioła Stróża Polski.

2. W poniedziałek w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 17. 30 będą uroczyste godzinki szkaplerzne z udziałem Bractwa Szkaplerznego i Rodziny Szkaplerznej.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Niepokalanej.

4. W czwartek przez cały dzień będzie adoracja Najświętszego Sakramentu a na Mszy św. wieczornej nabożeństwo za Ojczyznę z racji 19 dnia miesiąca.

5. W związku z nadchodzącym liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców w przyszłą niedzielę o godz. 17. 00 sprawowany będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów mechanicznych. Obrzęd rozpocznie się wspólną modlitwą w kościele w intencji kierowców. Pojazdy prosimy ustawiać przy ul. Klasztornej i na parkingu przy ul. 22 stycznia. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą na misje a konkretnie na zakup środków transportu dla misjonarzy. W przyszłą niedzielę przypada także święto św. Marii Magdaleny. W naszym dekanacie będzie odpust w Ostrowie z główną Mszą św. o godz. 10. 30.

6. W ostatnią niedzielę na potrzeby naszej parafii złożyliśmy 3536, 00 zł., dodatkowo Róże Różańcowe złożyły 800 zł. – serdecznie dziękujemy.

7. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Czernej dnia 21 lipca, zbiórka o 4.00 rano k. sklepu “SZPAK”, zapisy do 16 lipca, koszt 60 zł.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Eugeniusz KASPRZYK – ul. 22 stycznia 3, Leszek FILIMOWICZ oraz śp. Marian BARTNIK. Niech Bóg przyjmie ich do swojej chwały: “Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…. “

Close Menu